Bu İçecek Tarifleri Kitabı Biraz Farklı

Ebru Omurcalı’nın Çorbanın Kitabı ile başlayan lezzet serüveni İçecekler’le devam ediyor. Alfa Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan kitapta, farklı özelliklere sahip meyve-sebze karışımlarından, çaylara, şerbetlerden, fermente içeceklere kadar bizden ve dünyadan tarifler yer alıyor.

Son dönemlerde vücudu temizlemek – arındırmak adına içecek kürleri uygulamak popülerleşti. Fakat bu kürler kesinlikle uzman tıp insanları tarafından kişiye özel planlanmalıdır. Dr. Koray Çadırcıoğolu kitabın önsözünde şunları söylüyor: “Sayın Ebru Omurcalı’nın hazırladığı İçecekler kitabı, beslenme konusunda tıp fakültelerinde okutulan kaynaklara ek olarak önemli bir boşluğu dolduracaktır.”

Kitap, uzmanlar tarafından önerilen içecekler Ebru Omurcalı’nın eşsiz sunumu ile daha lezzetli ve daha keyifli hale geliyor.

A Milli Futbol Takımı’nın tüm beslenme programını da yöneten Ebru Omurcalı’nın uzun araştırmaları sonucunda ortaya çıkardığı bu kitabında sağlıklı hazırlama yöntemleri ve kolay ulaşılabilirliği ön planda tutması dikkat çekiyor. Sağlığını düşünenlerin evde kolayca hazırlayabilecekleri tariflerden oluşan kitap alanında önemli bir kaynak niteliğinde.

Arka Kapak

Meyveler, sebzeler ve şifalı bitkilerin çoğu sağlığımızı korumada yardımcı olabilecek, güçlü antioksidanlar içerir. Çoğumuz günlük almamız gereken miktardan daha az sebze, meyve tüketmekte, özellikle çocuklarımıza meyve – sebze yedirirken zorlanmaktayız. Doğru yöntemlerle, mevsiminde ve hatta mümkünse organik ürünlerle hazırlayacağımız içecekler, bizi güçlendirerek sağlığımızı korumamıza yardımcı olacak ve tüketimimizi kolaylaştıracaktır. İçecekler kitabını Marmaris’in eşsiz doğasında hazırlama şansı buldum. Çekimler sonbahar ve kış aylarına denk geldiği için bazı meyve ve sebzelerin görsellerine yer veremedim. Ancak, zamanı geldiğinde, farklı çalışmalarla paylaşacağım.

İçecekler kitabım sizlere şifa olsun!