Dünyanın Salatası Salata Tarifleri Kitabında

Mutfakta anneannesinin çorba tenceresiyle küçük yaşta tanışan Ebru Omurcalı yemek yapma serüvenini tutkuyla sürdürüyor. Çorbanın Kitabı, Tatlının Kitabı, Binbir Gece Sofraları, Çorbanın Kitabı 2 ve Makarnanın Kitabı’nın ardından Ebru Omurcalı yeni lezzet yolculuğuna Salata Kitabı ile devam ediyor. Alfa Yayınları etiketini taşıyan Salata Kitabı raflardaki yerini aldı.

Salata Tarifleri

Ebru Omurcalı’nın, kapsamı bu denli geniş yazılmış ilk olma özelliğini taşıyan Salata Kitabı’nda sağlıklı ve doyurucu tarifler bulacaksınız. Bu tariflerde dünya mutfaklarından lezzetleri de geleneksel lezzetlerimizi de gönül rahatlığıyla sofralarınıza taşıyabileceksiniz.

Kaliteli, kuşe, resimli baskısıyla dikkat çeken kitapta, Tek Tabakta Herşey sloganıyla birebir denenmiş salataları hazırlarken önerilen püf noktalarla dünyanın adına bakacaksınız…

Arka Kapak Yazısı…

Zamansızlık günümüz insanının artık yaşam şekli oldu. Eskisi gibi mutfaklarda çok zaman geçiremiyoruz. Ancak her şeye rağmen sağlıklı beslenme düsturunu da kaybetmememiz gerekiyor. İşte salata bu anlamları barındıran, yegane sağlıklı tabak diyebilirim.

Her ne kadar kitapta pişirilen, etlerle, balıklarla, bakliyatlarla birleştirilen tarifler olsa da, her zaman yaptığım gibi“tek tabakta her şey” prensibime bağlı kalıyorum.

Demem o ki, pek çoğu pişmemiş malzemeyle hazırlanan, içine doyurucu, protein ve karbonhidrat detayları eklenen bir salata sofralarımızdan eksik olmasın temennisini iletiyorum. Salata Kitabı dünya mutfaklarından derlemeler, bizden geleneksel lezzetler ve benim çok sevilen tariflerimden oluşuyor.