Mail: ebru@ebruomurcali.com.tr
Sporcu-Beslenmesi-Ebru-Omurcalı

“Her Milli Takım Kampında neredeyse yeni bir mini kitap yazıyorum.”

Sağlıklı Sporcu Beslenmesi

Sporcunun doğru beslenmesi; oyuncunun genetik yapısı, antrenmanın niteliği, motivasyonu ile birleştiğinde performansı arttırıcı etkenlerin başındadır.Beslenme, vücudun yapısal ihtiyaçlarını giderdiği gibi, gerekli maddelerin vücuda alınmasıyla dokuların korunması ve tamirinde de rol oynar. Sporun niteliği ve çeşidine göre beslenme programı farklılıklar gösterebilir. Sizler ister amatör ister profesyonel olarak sporcu olun, ideal, lezzetli, kolay ve ekonomik tariflere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ürünleri Bulmak Kolay mı?

 

Tariflerde kullanılan pek çok ürün, günlük hayatımızda da sıkça kullandığımız besin gruplarından oluşmakta. Amaç kolay ulaşılabilir malzemelerle doğru ve uygun kombinasyonları hazırlamak.

Sporcu Olmak Gerekli Mi?

 

Sporcular için hazırlanan tarifler, temel besin öğelerinin dengeli bir şekilde tüketilmesini de öngörmektedir. Yağ oranları düşük, rafine şeker ve un türevlerinin kullanımı minimum düzeydedir. Dolayısı ile genel anlamıyla sağlıklı içeriklerden oluşmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken, harcadığınız enerji spor yapan bir insandan daha az ve farklı olacağı için porsiyon miktarlarında kontrollü olmak gerekir.

Tarifler Tüm Sporlar İçin Uygun Mu?

 

Sporcuların enerji gereksinimleri, cinsiyet, yaş, antrenman niteliği ve sıklığı açısından farklılıklar gösterir. Bu yüzden spor dallarına göre farklı beslenme programları seçilmelidir. Ancak bunların yanında, tüm spor dalları için geçerli temel kuralları; sağlığın korunması, performansın devamlılığı için doğru ve uygun miktarlarda besin öğelerini tüketmek, antrenman ve müsabaka sonrası hızlı toparlanmayı sağlamak, kilo kontrolü ve sıvı dengesini sağlamak olarak sıralayabiliriz.

Sporcu İletişim Formu
Sporcu Beslenmesi

A Milli Futbol Takımı Şefinden Sağlıklı Beslenmenin Formülü

Ebru Omurcalı'dan Lezzetli Sporcu Yemekleri

Sporcu Tarifleri

Sporcu Beslenmesi demek aslında sağlıklı beslenme demek. Siz de bir sporcu gibi sağlıklı, enerji veren tariflerden faydalanmak istiyorsanız bu tariflere mutlaka bakın.

Youtube Tarifleri | Ebru Omurcalı

Videolu Tarifler

Sporcu Beslenmesi ile ilgili tüm videoları Youtube Kanalımda birarada bulabilirsin.

Abone olmayı, beğenmeyi, videoları paylaşmayı unutma.

Mircea Lucescu | Ebru Omurcalı

Kamp Günlüğü

A milli Futbol Takımımızın Kamplarından sağlıklı beslenmeye, maçlara hazırlanmaya,gidilen yerlere dair küçük bir gezintiye çıkmaya ne dersiniz?

Sporcu Tarifler

Blog

Sporcu ve Sağlıklı Beslenme İle İlgili Yazılarım

Aralık 4

Glisemik İndeks Nasıl Düşer?

READ MORE
Aralık 23

Selenyumun Sağlığa Faydaları

READ MORE