Mail: ebru@ebruomurcali.com.tr
Ebru Omurcalı Kimdir?

Şef

MESSAGE ME

10

COURSES

2

FOLLOWERS

0

RATING

Home Teachers

Ebru Omurcalı Kimdir?

Ebru Omurcalı

Ebru Omurcalı için yemek pişirmek, 9 yaşında ilk çorbasını yaptıktan sonra bir tutkuya dönüştü. Bugüne kadar Türk ve Dünya mutfaklarından binlerce tarifi derleyen Omurcalı ilk konsept çorba restoranı olan “Shorba” yı 2003’de, Ataşehir’de açmıştır. İ.Ü.İktisat Fakültesi mezunudur, halen İ.Ü. Tarih bölümünde öğrencidir. Alfa Yayınları’ndan çıkan “Çorbanın kitabı” ile de en çok satan yemek kitabı sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. “Binbir gece sofraları” ile okurlarını Arap ve Doğu Akdeniz mutfakları ile tanıştıran Omurcalı, “Tatlının Kitabı” farklı bir üslupla yemek sonrası tatlılara yer vermekte, Çorbanın Kitabı 2, Makarnanın Kitabı, Salata Kitabı, Atıştırmalık Kitap , Tatlılar & Tuzlular ve Gazan Gaynadı Marmaris Yemekleri olmak üzere farklı tarzlarda yazılmış 9 adet yemek kitabı bulunmaktadır.

Atölyesinde yemek dersleri veren Ebru Omurcalı, 2012 – 2016 yılları arasında Filiz Makarna’nın lezzet danışmanlığını yürütmüştür.

Ebru Omurcalı, 2008 yılından bu yana, “A Milli Futbol Takımı’nın” beslenme sorumlusu supervisor/eğitmen şef olarak da görev yapmaktadır. A Milli Futbol Takımının tüm kamp beslenme programını yöneten Omurcalı, bu çalışması ile pek çok dünya ülkesinde birebir mutfak eğitimlerine devam etmektedir. Bu çalışmaların yanı sıra restoran ve gıda markalarına konsept, AR – GE &, Sosyal Medya, Web sayfası içerik ve marka danışmanlığı, yemek stilistliği, TV ‘de yemek programları sunum ve hazırlığı, aylık dergilerde dünya mutfakları uygulamaları, ulusal gazetelerde yemek danışmanlıkları yapmakta, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Turizm Meslek Yüksek Okulu’nda eğitimler vermektedir.

Alfa Yayınları’ndan çıkan “Çorbanın kitabı” ile de en çok satan yemek kitabı sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. “Binbir gece sofraları” ile okurlarını Arap ve Doğu Akdeniz mutfakları ile tanıştıran Omurcalı, “Tatlının Kitabı” farklı bir üslupla yemek sonrası tatlılara yer vermekte, Çorbanın Kitabı 2, Makarnanın Kitabı, Salata Kitabı, Atıştırmalık Kitap , Tatlılar & Tuzlular ve Gazan Gaynadı Marmaris Yemekleri olmak üzere farklı tarzlarda yazılmış 9 adet yemek kitabı bulunmaktadır.

Any review founded
COURSE
PRICE

Kişnişli Ciğer Sote

TL 0

VIEW

Pancarlı Humus Mezesi

TL 0

VIEW

Köz Patlıcanlı Cevizli Labne

TL 0

VIEW

Cevizli Pekmezli Un Helvası

TL 0

VIEW

Bademli Safranlı Un Helvası

TL 0

VIEW

Patlıcanlı Nohut Köftesi

TL 0

VIEW

Bezelyeli Orecchiette Makarna

TL 0

VIEW

Vinaigrette Sos

TL 0

VIEW

Taze Baharatlı Tartar Sos

TL 0

VIEW

Pesto Sos

TL 0

VIEW

Mail : ebru@ebruomurcali.com.tr

Phone : +90 (555) 802 36 40

Location : Marmaris

Contact Me