Anne, Yazar, İşletmeci, Marka ve Konsept Danışmanı, Yemek Stilisti, A Milli Futbol Takımı Supervisor Chef...

Salata Kitabı

Sofraların Mücevheri SALATANIN KİTABI Çıktı…

Mutfakta anneannesinin çorba tenceresiyle küçük yaşta tanışan Ebru Omurcalı yemek yapma serüvenini tutkuyla sürdürüyor. Çorbanın Kitabı, Tatlının Kitabı, Binbir Gece Sofraları, Çorbanın Kitabı 2 ve Makarnanın Kitabı’nın ardından Ebru Omurcalı yeni lezzet yolculuğuna Salata Kitabı ile devam ediyor. Alfa Yayınları etiketini taşıyan Salata Kitabı raflardaki yerini aldı.

DÜNYANIN SALATALARI...

Ebru Omurcalı’nın, kapsamı bu denli geniş yazılmış ilk olma özelliğini taşıyan Salata Kitabı’nda sağlıklı ve doyurucu tarifler bulacaksınız. Bu tariflerde dünya mutfaklarından lezzetleri de geleneksel lezzetlerimizi de gönül rahatlığıyla sofralarınıza taşıyabileceksiniz.

TEK TABAKTA HER ŞEY…

Kaliteli, kuşe, resimli baskısıyla dikkat çeken kitapta, Tek Tabakta Herşey sloganıyla birebir denenmiş salataları hazırlarken önerilen püf noktalarla dünyanın adına bakacaksınız…

Arka Kapak Yazısı...

Zamansızlık günümüz insanının artık yaşam şekli oldu. Eskisi gibi mutfaklarda çok zaman geçiremiyoruz. Ancak her şeye rağmen sağlıklı beslenme düsturunu da kaybetmememiz gerekiyor. İşte salata bu anlamları barındıran, yegane sağlıklı tabak diyebilirim.

Her ne kadar kitapta pişirilen, etlerle, balıklarla, bakliyatlarla birleştirilen tarifler olsa da, her zaman yaptığım gibi“tek tabakta her şey” prensibime bağlı kalıyorum.

Demem o ki, pek çoğu pişmemiş malzemeyle hazırlanan, içine doyurucu, protein ve karbonhidrat detayları eklenen bir salata sofralarımızdan eksik olmasın temennisini iletiyorum. Salata Kitabı dünya mutfaklarından derlemeler, bizden geleneksel lezzetler ve benim çok sevilen tariflerimden oluşuyor.

Satın almak için tıklayın

Kitaplar

Alfa Yayınları’ndan çıkan “Çorbanın kitabı” ile de en çok satan yemek kitabı sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. “Binbir gece sofraları” ile okurlarını Arap ve Doğu Akdeniz mutfakları ile tanıştıran Omurcalı, “Tatlının Kitabı” farklı bir üslupla yemek sonrası tatlılara yer vermekte, Çorbanın Kitabı 2, Makarnanın Kitabı, Salata Kitabı, Atıştırmalıklar, Tatlılar Tuzlular ve Gazan Gaynadı olmak üzere farklı tarzlarda yazılmış 9 adet yemek kitabı bulunmaktadır.

Ebru Omurcalı © 2013
Gizlilik ve Kurallar
İçerik Yönetimi ve Web Tasarım