Anne, Yazar, İşletmeci, Marka ve Konsept Danışmanı, Yemek Stilisti, A Milli Futbol Takımı Supervisor Chef...

Binbir Gece Sofraları

EBRU OMURCALI’dan BİR İLK…

Türkiye’de ilk çorba konseptli restoranını işleten Ebru Omurcalı çok satan Çorbanın Kitabı’nın ardından bu defa Doğu’nun zengin mutfağını sunuyor. Alfa Yayınları’ndan çıkan Binbir Gece Sofraları kitabevi raflarındaki yerini aldı.

Ebru Omurcalı Lübnan, Suriye, Ürdün, Yemen, Suudi Arabistan, İran, Irak, İsrail, Mısır, Tunus, Fas, Cezair ve Libya mutfaklarının kapısını aralıyor. Binbir Gece Sofraları’nda eşsiz tatlara yolculuğun anahtarını veriyor.

Kaliteli, kuşe, resimli baskıyla dikkat çeken kitapta Ebru Omurcalı 30 yıllık yemek yolculuğunda keşfettiği gizli kalmış lezzetleri şimdi okurlarıyla paylaşıyor.

Arka Kapak Yazısı...

"Masallara konu olmuş, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, birbirini yakından ya da uzaktan etkilemiş, şairlere, ressamlara ilham vermiş olan Doğu'nun zengin mutfaklarındayız. Tarifleri yazmaya başladığımda, baharatların kokusunu zihnimde duyumsadım, denediğimde masallardaki gibi sunumlarla dostlarıma tattırdım. Ekibimle birlikte egzotik bir yolculuk yaptık. Mezeleri pidemize sürdük, etleri tarçınla kokulandırdık, helvaları safranla kavurduk, narlarla süsledik. Yemekten sonra ellerimizi biz de gül kokulu sularla yıkadık, misk kokulu havlularla kuruladık... Yemen'de kahve, Tunus'ta nane çayı içtik. Gezdik, dolaştık, hissettik...

Uzun süren bu yolculuğa sizleri de davet etmek istedim, kokuları ve lezzetleri sayfalara taşıdım. Sizlerin de aynı keyifle yolculuk yapmanız dileği ile..."

Satın almak için tıklayın

Kitaplar

Alfa Yayınları’ndan çıkan “Çorbanın kitabı” ile de en çok satan yemek kitabı sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. “Binbir gece sofraları” ile okurlarını Arap ve Doğu Akdeniz mutfakları ile tanıştıran Omurcalı, “Tatlının Kitabı” farklı bir üslupla yemek sonrası tatlılara yer vermekte, Çorbanın Kitabı 2, Makarnanın Kitabı, Salata Kitabı, Atıştırmalıklar, Tatlılar Tuzlular ve Gazan Gaynadı olmak üzere farklı tarzlarda yazılmış 9 adet yemek kitabı bulunmaktadır.

Ebru Omurcalı © 2013
Gizlilik ve Kurallar
İçerik Yönetimi ve Web Tasarım